Monthly Archives: Duben 2023

ARS POETICA – PUŠKINŮV PAMÁTNÍK ANEB VEZMĚME SE ZA RUCE, PŘÁTELÉ

By | 27.4.2023

Druhé regionální kolo festivalu ARS POETICA 2023 se konalo v pátek 21. dubna 2023 ve Slovenském domě v Praze. Mottem Pražského a Středočeského regionálního kola, ve kterém vedle sebe vystoupili čeští, slovenští, kazašští, kirgizští, ruští i ukrajinští interpreti byl verš písně Bulata Okudžavy Vezměme se za ruce, přátelé. V podání účastníků ze základních a středních škol, vyslechla porota kromě veršů… Read More »

PRVNÍ REGIONÁLNÍ KOLO JIŽ 57. ROČNÍKU
ARS POETICA 2023

By | 26.4.2023

První regionální kolo již 57. ročníku ARS POETICA – Puškinův památník se uskutečnilo 4. dubna 2023 v Mohelnici. Reprezentanti tří moravských krajů naplnili sál v Obchodní akademie poezií, hudbou i humorem. Tradiční společné zpívání na závěr přispělo k milé, přátelské atmosféře regionálního kola. Děkujeme kolegyním ze základních a středních škol Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje za zajímavý výběr repertoáru i vzornou přípravu… Read More »

SÍLA SPOLEČNÉHO ZPĚVU

By | 6.4.2023

Komu vadí hudební výchova, tomu asi vadí společné zpívání.Komu vadí společné zpívání, ten se asi bojí chorálu. Keltský telegraf To naše první jarní společné zpívání se letos konalo na kopci nad Žalovem, z kterého je krásný výhled do kraje, se svítící Prahou jako na dlani. Oheň Keltského telegrafu se letos rozhořel v sobotu 25. března se vzkazem –… Read More »