Monthly Archives: Říjen 2014

Ruské centrum v Brně zve na přednášku „Metodika výuky cizího jazyka“

By | 16.10.2014

Katedra ruského jazyka a literatury a Ruské centrum v Brně zvou na přednášku doc. Niny Alexandrovny Kosťukové, která vyučuje na Katedře ruského jazyka pro cizince a metodiky jeho výuky na Petrohradské státní univerzitě. Díky své více než 25leté praxi a množství vydaných publikací se řadí mezi uznávané odborníky na výuku ruského jazyka všech úrovní pro nerodilé  mluvčí. Přednáška na téma „Metodika výuky ruského… Read More »

Jubilejní celostátní seminář k aktuálním otázkám výuky ruského jazyka

By | 5.10.2014

proběhl o víkendu 3. – 5. října 2014 ve Zlenicích. Čeští rusisté, učitelé ruského jazyka základních, středních i vysokých škol se sjeli do hotelu Hláska, aby zde po tři dny diskutovali o aktuálních problémech a otázkách výuky v těch nejširších aspektech. Seminář není důležitý jen pro svou vzdělávací stránku, poskytuje také prostor pro setkávání lidí z praxe se zástupci… Read More »

38. celostnátní seminář k teoretickým základům DCJ

By | 1.10.2014

Katedra rusistiky a lingvodidaktiky PedF UK v Praze a Kruh moderních filologů zvou na 38. celostátní seminář k teoretickým základům didaktiky cizích jazyků, který se uskuteční ve středu 5. listopadu 2014 v posluchárně R210 v budově Pedagogické fakulty UK v Praze, Magdalény Rettigové 4. Téma semináře: Vzdělávací standardy nejen ve výuce cizích jazyků Vystupující: RNDr. Dominik Dvořák, Ph.D., Mgr. Ludmila Balíková, Mgr. Kateřina Suková… Read More »